Звернення голови Європейського товариства фертильності (EFS)

 

Дорогі друзі!  

Від імені Європейського товариства фертильності, яке об’єднує членів з усього світу фертильності, я хочу висловити нашу солідарність з усіма представниками товариства репродуктивної медицини та ембріології в Україні, а також з усіма пацієнтами цієї країни. З огляду на величезну трагедію, яка спіткала весь український народ, ми однозначно висловлюємо свій осуд і огиду до всіх дій Росії на території демократичної незалежної Української держави.

У 20 столітті через дві світові війни мої діди та прадіди зазнали насильства з боку німців, поляків та росіян. Вони не розповідали про свій воєнний досвід. Вони хотіли стерти це зі своєї пам’яті. Вони, як і покоління моїх батьків, усвідомлювали, якою величезною трагедією стала глобальна війна для всього людства. Тому повоєнні покоління, в тому числі і моє, виховувалися в дусі «не війні». У 1989 році через «Круглий стіл» Польща безкровним і ненасильницьким шляхом, як перша країна з радянського блоку, розпочала процес змін у Центральній та Східній Європі. Багато країн звільнилися від панування Радянського Союзу, і розподіл Європи, встановлений після Другої світової війни на Потсдамській конференції, перестав існувати. З метою забезпечення безпеки деякі країни ЦСЄ приєдналися до НАТО. Віхою європейської інтеграції стало прийняття 10 нових членів до Європейського Союзу в 2004 році. Ніхто з нас не думав, що війна, яку ми знаємо з підручників історії, почнеться в Європі в 21 столітті. Війна, в якій агресор – Росія – порушує всі можливі права людини. Вона здійснює масові вбивства мирних жителів, бомбить будинки, лікарні та школи, ґвалтує жінок і дівчат, вбиває їхніх батьків на очах у їхніх дітей, насильно депортує людей, у тому числі українських дітей, у глиб Росії, не дозволяє гуманітарну допомогу, вона грабує та розкрадає речі окремих українців. Цей список набагато довший і такий же жорстокий і жахливий, як і наведені приклади.

1 липня 2022 року – 128 день нападу Росії на Україну. Незважаючи на допомогу безпрецедентного масштабу, яку Україна отримує з усього світу, масштаби триваючих нападів і руйнувань настільки величезні, що цієї допомоги недостатньо. Тому я приєднуюся до заклику професора Олександра Юзька вжити заходів, адекватних ситуації, що склалася, та активізувати спільну міжнародну допомогу Україні. Україна є невід’ємною частиною вільної та незалежної Європи, а її мужні воїни щодня захищають цінності, у які ми віримо.

Лікарі репродуктології, ембріологи та співробітники українських клінік останніми роками допомагають пацієнтам з усієї Європи та світу. Сьогодні Україна потребує нашої допомоги.

Якуб Деєвський

Голова

Європейське товариство фертильності

Attachments:
Download this file (FERTILITYROAD_ No55.pdf)FERTILITYROAD_ No55.pdf11018 kB
Download this file (FERTILITYROAD_No54.pdf)FERTILITYROAD_No54.pdf14923 kB

Друк  

Коментарі, що працюють наCComment